25 kwietnia 2024

Postulaty sierpniowe muszą zostać zrealizowane

Dodano na strone 30 sierpnia 2015

– „Solidarność” musi  stać na straży ludzi i ich interesów i ma prawo mówić władzy co myśli i niech nikt nie śmie jej tego prawa odbierać – mówił w Szczecinie prezydent Andrzej Duda, który brał udział w obchodach 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.  – Związek stoi za pracownikami i dlatego jest nawet ponad władzą.

Tłumy szczecinian, członkowie „Solidarności”, uczestnicy sierpniowych strajków, przedstawiciele władz zebrali się w niedzielne przedpołudnie na placu przed brama dawnej Stoczni Szczecińskiej, w której dokładnie 35 lat temu strajkujący robotnicy podpisali z komunistyczna władzą historyczne porozumienie, które dało początek Niezależnemu Samorządnemu Związkowi Zawodowemu „Solidarność”, a całej Polsce utorowały drogę do demokracji.

-> Dalsza część widoczna tylko dla uprawnionych użytkowników