Rzecznik „S”:

„Na uroczystości zaprosiliśmy Marszałków Sejmu i Senatu oraz wszystkich sygnatariuszy porozumień”.

PAP/Marcin Bielecki

Rzecznik prasowy Przewodniczącego Komisji Krajowej „Solidarności” opublikował oświadczenie po tym, jak Ewa Kopacz i Henryka Krzywonos zarzuciły związkowcom, że ci nie zaprosili na obchody rocznicy podpisania porozumień sierpniowych niektórych działaczy.

W treści oświadczenia czytamy:

„W związku z nieprawdziwymi informacjami informuję, że Marszałkowie Sejmu i Senatu zostali zaproszenie na uroczystości organizowane przez Solidarność. Zostali też zaproszeni wszyscy sygnatariusze porozumień sierpniowych, w tym Henryka Krzywonos. Wyjątek to Florian Wiśniewski (tu odsyłamy do IPN). Jednocześnie informuję, że zaproszeni zostali również Borowczak, Prądzyński i Felski.

Marek Lewandowski
Rzecznik prasowy Przewodniczącego KK