Święto Solidarność

Koleżanki i Koledzy.

W NSZZ „Solidarność” co cztery lata przeprowadzane są wybory we wszystkich jednostkach organizacyjnych naszego związku zawodowego. Zgodnie z kalendarzem wyborczym ustalonym przez Komisję Krajową każda jednostka organizacyjna zobowiązana jest do wyboru władz: stanowiącej, wykonawczej oraz kontrolnej.

I jakkolwiek, być może zbyt oficjalnie i obco, nie zabrzmiałby ten wstęp :) to jedno jest pewne. Jest to święto demokracji . Bo po prostu wybieramy się od dołu, wszyscy, razem. W naszej Organizacji Podzakładowej rozpoczynamy 7 grudnia w Komisji Wydziałowej ENEA S.A. i Centrala. Na początku wybierzemy przewodniczących/ce i delegatów/tki we wszystkich Komisjach Wydziałowych i Kołach , a następnie na szczecińskim Walnym Zebraniu Delegatów dokonamy wyboru przewodniczące/j/go naszej Komisji Podzakładowej, członków Komisji Podzakładowej oraz delegatów na zebranie delegatów Organizacji Międzyzakładowej (czyli przedstawicieli „S” z całej Enei); WZD Regionu Pomorza Zachodniego; WZD Krajowej Sekcji Energetyków.

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich naszych członków do wzięcia czynnego udziału w tych wyborach. Szczególnie serdecznie pragniemy się zwrócić do chętnych, zastanawiających się, wahających … :)   spróbujcie swoich sił i wystartujcie w wyborach na funkcje związkowe każdego szczebla. Zachęcamy Was do tego, abyście nie stali z boku. Bierzcie udział w życiu naszego związku. Wierzymy w to, że wśród naszych członków jest wiele osób, które  chciałby pracować społecznie, dawać coś od siebie innym.  Do Was zwracamy się szczególnie. Może to jest właśnie to, co chcielibyście robić. Być może odkryjecie w sobie tę żyłkę społecznika.

Dawanie jest znacznie przyjemniejsze niż branie.

Czesław Miłosz napisał : …Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach. I, jak zwykł mawiać już ktoś inny, Możesz, więc wpłyń na bieg lawiny…

Nie masz uprawnien do przeglądania i dodawania komentarzy