27 maja 2024

NSZZ Solidarność Enea Szczecin

Zmiany w zarządzie Enea Wytwarzanie

 

Krzysztof Zborowski

 

 

 

 

 

 

Z dniem 19 lutego 2013 roku Krzysztof Zborowski, oraz Zygmunt Rachfalski i Arkadiusz Krakowiak przestają pełnić funkcje członków zarządu Enei Wytwarzanie – poinformowała Enea.

Do czasu uzupełnienia składu zarządu spółką kierować będą pozostali jego członkowie: Renata Czech, wiceprezes zarządu ds. ekonomiczno-finansowych oraz Stanisław Potyra, wiceprezes zarządu ds. strategii i rozwoju.
Krzysztof Zborowski pełnił funkcję prezesa zarządu Enei Wytwarzanie, Zygmunt Rachfalski wiceprezesa ds. technicznych, a Arkadiusz Krakowiak odpowiadał w zarządzie za obszar handlu.
Przypominamy, że 11 stycznia Krzysztof Zborowski zrezygnował z funkcji wiceprezesa Enei ds. wytwarzania. Tłumaczono to wówczas potrzebą skoncentrowania się na pracy w Kozienicach, gdzie trwa budowa nowego bloku energetycznego.

W komunikacie nie podano przyczyn zmian w Enei Wytwarzanie, a sam Krzysztof Zborowski potwierdził „Pulsowi Biznesu że nie otrzymał uzasadnienia decyzji rady.
Jednocześnie według informacji dziennika w piątek ma się zbierać rada nadzorcza spółki, która wybierze osobę, która będzie pełniła obowiązki prezesa do czasu powołania następcy Zborowskiego.

Źródło-Cire.pl-kliknij tutaj

30.01.2013 -Enea Wytwarzanie odebrała z rąk Prezydenta Komorowskiego Laur-Pracodawca Przyjazny Pracownikom.

 

Za stroną NSZZ „S” Gorzów