17 kwietnia 2024

NSZZ Solidarność Enea Szczecin

Styropianowy pomnik Tuska w Szczecinie.

„Słońce Ty nasze, dziękujemy Ci”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Związkowcy ustawili w czwartek na Placu Grunwaldzkim w Szczecinie styropianowy pomnik, w kolorze złota, przedstawiający premiera Donalda Tuska.
W niedzielę przed budynkiem ZUS-u, gdzie politycy PO wybierali szefa szczecińskich struktur partii, pomnik stanął bez pozwolenia – dziś już legalnie, choć tylko na półtorej godziny.

Monument w stylistyce przypomina pomniki stawiane przywódcom Korei Północnej. Szef rządu pokazuje ręką w dal, na głowie ma czapeczkę peruwiańską a pod pachą trzyma piłkę. Jest też napis: „Premierowi Naród”.

Happening zorganizowała Solidarność Pomorza Zachodniego, a premierowi dziękował za wszystko szef zachodniopomorskiej „S” Mieczysław Jurek.

– Słońce Ty nasze, dziękujemy Ci za szybki i przyjazny dla pacjenta system ochrony zdrowia, za możliwość pracy na umowy śmieciowe. Przepełnieni radością Twoich rządów łaskawych, my Naród poddany, składamy Ci szczere i radosne podziękowania – mówił Jurek.

Akcji przyglądali się szczecinianie i komentowali. – Dzieci nie mają pracy, trzeba pomagać. Co to za życie, nie o taką Polskę walczyliśmy, a co oni zrobili ? – skarżyli się mieszkańcy.

Styropianowy premier pojawi się także w piątek: przed siedzibą marszałka o godzinie 12 (ul.Korsarzy) , a później w okolicach centrum handlowego Kaskada między 13 a 15. Następnie ruszy w tournée poza Szczecin, między innymi do Koszalina.

Zdjęcia i relacja wideo

http://radioszczecin.pl/1,104491,styropianowy-pomnik-tuska-w-szczecinie-slonce-ty

Można też było wpisać się do księgi pamiątkowej. Czego też nie omieszkaliśmy uczynić.