18 października 2024

Protest 28.10.2024

Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Pomorza Zachodniego apeluje do wszystkich członków związku o wzięcie udziału w proteście. Odbędzie się on 28 października (poniedziałek), o godz. 14, pod Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie.

Protest organizowany jest w związku z likwidacją szczecińskiego oddziału spółki PKP Cargotabor oraz zapowiadaną likwidacją Elektrowni Dolna Odra. Takie decyzje oznaczają, że pracę straci w naszym regionie ponad tysiąc osób. Zagrożone będzie bezpieczeństwo energetyczne Pomorza Zachodniego oraz pogłębi się jego marginalizacja ekonomiczna.

Obecna sytuacja wymaga dużej aktywności członków naszego związku. Bardzo prosimy o mobilizację jak największej liczby osób i wspólną obronę zakładów pracy, zagrożonych likwidacją oraz pracowników, zagrożonych zwolnieniami.