17 czerwca 2024

NSZZ Solidarność Enea Szczecin

Szanowni Państwo!

11 lipca 1943 jest datą apogeum potwornego ludobójstwa ludności polskiej na Wołyniu i Kresach Południowo – Wschodnich. Rzezi tej dokonali ukraińscy szowiniści spod znaku OUN i UPA. Wymordowano ok. 100 tys. osób: dzieci, kobiety i starców. Chłopów, inteligencji i księży.

 

W tym roku przypada 71. rocznica tych tragicznych wydarzeń. Porozumienie Środowisk Patriotycznych pamięta o ludobójstwie na Wołyniu i Kresach Południowo – Wschodnich. Z tej okazji odbędzie się, zorganizowany (podobnie jak przed rokiem) przez Porozumienie Środowisk Patriotycznych oraz Stowarzyszenie Kresy na Wschodzie – Dziedzictwo i Pamięć: Marsz Pamięci ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Południowo – Wschodnich 1943. Marsz ten będzie miał charakter zadumy i pamięci o ofiarach. Idziemy pod barwami biało – czerwonymi, by podkreślić wagę traumatycznych wydarzeń sprzed lat. Przejdzie z Placu przy Katedrze Św. jakuba na Cmentarz Centralny, pod Krzyż Wołyński, gdzie m.in. odczytany zostanie Apel pamięci. W czasie Marszu chcemy ponieść znicze (prosimy o zaopatrzenie się w nie), symbol pamięci o cierpieniach Polaków w owych dniach na Kresach Wschodnich II RP. Prosimy o jak najliczniejszy udział w wydarzeniu, „Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary”.

Marsz Pamięci ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Południowo Wschodnich 1943 r. zostanie poprzedzony uroczystą Mszą św. w Katedrze Św. Jakuba, która odbędzie się 11 lipca 2014 r., o godz. 18:00.

PROSIMY O ZABRANIE ZE SOBĄ ZNICZY, BĘDZIEMY PALIĆ JE PODCZAS MARSZU.

11 lipca 2013, Plac przy Katedrze Św. Jakuba, godz. 19:00, Szczecin.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/613759458737197/?fref=ts

Prosimy o przekazywanie informacji dalej oraz powiadamianie znajomych. Z góry dziękujemy.

Pozdrawiam serdecznie,

Bartłomiej Ilcewicz

Porozumienie Środowisk Patriotycznych

Dodaj komentarz