28 maja 2024

NSZZ Solidarność Enea Szczecin

Z Drogi Krzyżowej:

„… tego nam nikt nie zabierze – Pana i krzyża. I to wystarcza…”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W miniony piątek w parafii p.w. Św. Krzysztofa na Żelechowie w Szczecinie na wieczornej Mszy św. swoją obecność zaznaczyliśmy Duszpasterską Wspólnotą Pracowników Enei Szczecin – czynnie uczestnicząc w liturgii Słowa oraz prowadząc rozważania Drogi Krzyżowej. Było tam z nami, organizatorami, kilka osób – pracowników naszego zakładu lub członków ich rodzin, a przede wszystkim była duża liczba parafian. Jak wspomniał ks. Proboszcz, to znamienna w dzisiejszych czasach inicjatywa, że pracownicy zakładu w ten sposób chcą akcentować swoją obecność – właśnie poprzez czynne uczestnictwo w życiu Kościoła. Po nabożeństwie zostaliśmy zaproszeni do mieszkania ks. Sylwestra – i tam, przy kawie i herbacie wymienialiśmy swoje poglądy organizacyjne dotyczące jubileuszowej XXX Pielgrzymki Energetyków na Jasną Górę, która nas czeka w tym roku. Trudności są, one były zawsze, ale ten rok – mamy nadzieję – będzie charakteryzował się większym zrozumieniem i aktywnością nas samych, a także osób mogących nam pomóc. „Zwyczajowo” przecież organizujemy te pielgrzymki sami. Ten piątkowy wieczór nie był dla nas czasem straconym, a potrzebnym w wielu wymiarach!

Przed nami Niedziela Palmowa, Wielki Tydzień i Triduum Paschalne. Czas poznawania i czas doświadczania tego, co najważniejsze. Nie będzie ku temu lepszej chwili naszego życia, jak ta, która jest…!

Z Drogi Krzyżowej: „…wszyscy tam narodziliśmy się, w tym przebitym Sercu, w tym Sercu pękniętym z bólu, które zmieściło w sobie wszystkie bóle i niesprawiedliwości świata, bo ukochało do końca…” (por. J13,1)

Z.P.

 

Dodaj komentarz