25 lipca 2024

NSZZ Solidarność Enea Szczecin

Zatrzymaj rezolucję forsującą homoadopcję w całej UE

Proszę o odrzucenie raportu Lunacek / Please reject the Lunacek Report

Szanowna Pani Poseł / Szanowny Panie Pośle do Parlamentu Europejskiego,

3 lutego będzie Pani/Pan głosował/a nad rezolucją znaną jako Raport Lunacek. Raport ten stanowi zadziwiająco ordynarną propozycję aktywistów ruchów LGBTI, aby zmienić znaczenie podstawowych praw człowieka. Raport Lunacek nadużywa polityki antydyskryminacyjnej w celu uprzywilejowania niektórych obywateli ze względu na ich preferencje seksualne.

Raport, pod pozorem walki z mową nienawiści i przestępstw z nią związanych, zakłada wolność zgromadzeń i wolność wypowiedzi dla gejowskich aktywistów przy jednoczesnym zamykaniu ust krytykom ruchu homoseksualnego i aktywizmu LGBTI.

Raport Lunacek zakłada ogólnoeuropejski mechanizm weta dla środowiska LGBTI: żadna przyszła legislacja UE nie będzie mogła sprzeciwiać się osobistym interesom działaczy homoseksualnych. Działaczy, którzy – póki co – stanowią drobną mniejszość w populacji.

http://citizengo.org/pl/3107-zatrzymaj-rezolucje-forsujaca-homoadopcje-w-calej-ue?sid=Mzc0ODU1Nzk5MDU3OTQ4

W skrócie, aktywiści LGBTI próbują uzyskać specjalne przywileje, wykorzystując strategię wiktymizacji i fałszywe odwołanie do powszechności „praw człowieka”.

UE i państwa członkowskie muszą przestrzegać prawa UE, ale nie powinny tworzyć specjalnych uprawnień ze względu na zachowania seksualne małej grupy obywateli!

Dlatego proszę o odrzucenie Raportu Lunacek.

Z poważaniem

Szanowni Państwo,

3 lutego 2014 r. Parlament Europejski będzie głosował nad przyjęciem rezolucji (tzw. Raport Lunacek – polska wersja raportu oraz jeszcze bardziej radykalne poprawki do raportu) postulującej przyznanie szerokich przywilejów osobom homoseksualnym, biseksualnym, transseksualnym i interseksualnym (LGBTI) w kwestii adopcji dzieci, wykonywania zawodów pedagogicznych, zawierania związków małżeńskich etc.

Podpisując petycję możemy przyczynić się do odrzucenia tej rezolucji!

http://citizengo.org/pl/3107-zatrzymaj-rezolucje-forsujaca-homoadopcje-w-calej-ue

Po fiasku rezolucji promującej aborcję odrzuconej przez Parlament Europejski 10 grudnia 2013 r. przewagą tylko 7 głosów, lobby LGBTI nie ustaje w wysiłkach, aby przez system prawny narzucić swą wizję życia i świata całemu społeczeństwu. Już 3 lutego 2014 r. pod obrady Parlamentu Europejskiego trafi projekt rezolucji pt. Raport Lunacek, który pod pretekstem niedyskryminacji, chce postawić osoby LGBTI ponad prawem i obdarować nieracjonalnymi przywilejami, tj. umożliwić homoadopcję, wpływ na program nauczania szkolnego wolny od jakiejkolwiek kontroli społecznej,obsadzanie w roli pedagogów i nauczycieli oraz dopuścić”małżeństwa” homoseksualne.

Małżeństwa homoseksualne i homoadopcja w majestacie prawa nie śniły się większości Francuzów. Faktem jest jednak, że parę miesięcy temu w 2013 r. Francja stała się dwunastym krajem w Europie dopuszczającym adopcję przez osoby homoseksualne (inne państwa to: Wielka Brytania, Hiszpania, Belgia, Holandia, Dania, Szwecja i Norwegia, Finlandia, Niemcy, Szwajcaria i Słowenia).

Czy Polacy zgodzą się na te skutki? Wyraźmy nasz protest już dziś!

http://citizengo.org/pl/3107-zatrzymaj-rezolucje-forsujaca-homoadopcje-w-calej-ue

Nasza petycja (tak jak petycja odnośnie Raportu Estreli sprzed miesiąca) dotrze do europosłów kluczowych dla sukcesu głosowania. Poprzednie kampanie mailowe dotyczące rezolucji promującej aborcję przyczyniły się do przekonania niezdecydowanych posłów.

Powtórzmy tę wielką mobilizację!

Zaprośmy do działania przyjaciół i znajomych! Więcej informacji: http://citizengo.org/pl/3107-zatrzymaj-rezolucje-forsujaca-homoadopcje-w-calej-ue.

Serdecznie pozdrawiam,

Magdalena Korzekwa

Polish Campaigns Manager z Zespołem CitizenGO

P.S. Prosimy jeszcze o chwilę cierpliwości tych wszystkich, którym nie zdążyliśmy odpowiedzieć na wiadomości!

P.S.2. Pamiętajmy o petycji: http://citizengo.org/pl/3107-zatrzymaj-rezolucje-forsujaca-homoadopcje-w-calej-ue.

—–

CitizenGO jest organizacją aktywnych obywateli, dla których ważna jest ochrona życia człowieka, rodziny i wolności. Aby dowiedzieć się więcej na nasz temat, kliknij tutaj. Możesz też znaleźć nas na portalach Facebook lub Twitter Ta wiadomość jest adresowana na e-mail: jaceki@ec-zdwola.pl.
Jeśli nie życzysz sobie otrzymywać naszych wiadomości, kliknij link. Jeśli chcesz zmienić Twoje dane, kliknij link.

Aby się z nami skontaktować, prosimy nie odpowiadać na ten e-mail, lecz użyć formularza: http://www.citizengo.org/pl/contacto.

Dodaj komentarz