„Dnia 02.11.2016r. pracę w zarządzie Enei Operator zakończył pan Jakub Kamyk. Zarząd Enei Operator dziękuje panu Jakubowi Kamykowi za wieloletnią współpracę.”
Jednocześnie w tym samym dniu, na miejsce odwołanego członka Rady Nadzorczej Enei Operator pana Wojciecha Wostala powołano pana Pawła Górskiego – pracownika Departamentu Korporacyjnego ENEA S.A.”
Po raz pierwszy w historii Grupy Enea. Po raz pierwszy w historii Enea Operator. Po raz pierwszy w historii 5-ciu spółek energetycznych, z których utworzona została swego czasu Enea S.A. bez podania konkretnej przyczyny odwołano członka Zarządu Enea Operator wybranego do pełnienia tej funkcji w kadencji 2016-2019 przez pracowników spółki . Kandydata popartego przez dwie największe organizacje związkowe działające w spółce: NSZZ „Solidarność” Enea oraz MZZP GK Enea !!! Sytuacja jest poważna, naruszono wszystkie zasady i dobre obyczaje, których naruszyć nie odważyły się nawet tak nieprzyjazne pracownikom zarządy jak te, które funkcjonowały w Enea S.A. w latach 2009-2015. Dlatego z dniem 4 listopada 2016 roku powołany został w tej sprawie Komitet Protestacyjny!!!
Ponieważ sprawa jest bezprecedensowa i poważna, dlatego skład Komitetu Protestacyjnego także jest poważny. Żarty się skończyły.
Więcej na ten temat na: Nowa strona Komisji Międzyzakładowej
najwidoczniej zaczyna brakować miejsc dla swoich, jeśli członka zarządu wybranego przez pracowników zastępuje się członkiem mianowanym przez zarząd.
I to jest ta lepsza zmiana? Hańba
A mnie interesuje co na to Jakub Kamyk nie widzę nigdzie jego wypowiedzi.
Dobra zmiana dokonała tego samego w ZCh Police. Jednocześnie wyjaśniamy, że nie istnieje żaden przepis szczególny, w tym w przepisach o komercjalizacji i prywatyzacji, który ograniczałby tę kompetencję Rady Nadzorczej w stosunku do członka Zarządu wybranego przez pracowników. W szczególności nie stanowią takiego ograniczenia regulacje szczególne dotyczące trybu odwoływania takiego członka Zarządu z inicjatywy pracowników. I tak art. 16 ust. 1 in fine ustawy z dnia 30 sierpnia 1997 r. o komercjalizacji i prywatyzacji, stanowi delegację dla regulowania w statucie spółki jedynie zasad oraz trybu wyboru i odwołania przez pracowników członka zarządu. Regulację taką zawierają postanowienia §§ 23 – 26 Statutu Spółki. § 25 Statutu wprowadza związanie Rady Nadzorczej Spółki wynikiem głosowania pracowników w sprawie odwołania członka Zarządu powołanego wskutek wcześniejszego ich wyboru
Cały artykuł ZCH Police na https://www.facebook.com/zchpolice/?fref=ts