25 czerwca 2024

NSZZ Solidarność Enea Szczecin

Obchody 33 rocznicy

męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

19 października w Sanktuarium Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki przy parafii Świętego Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę dramatycznej śmierci kapelana Służby Zdrowia i warszawskiej Solidarności.

Jak co roku byliśmy tam obecni.

W tym roku w Poczcie Sztandarowym tradycyjnie był Andrzej Piotrowski z Małżonką Helenką i moja skromna osoba.

Za stroną NSZZ „S” Pomorza Zachodniego

Ksiądz Jerzy Popiełuszko był prawdziwym Bożym prorokiem

19 października, 33 lata temu, męczeńską śmierć poniósł patron Solidarności Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Tego dnia modliliśmy się o Jego rychłą kanonizację przed Jego grobem w parafii Św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu.

22491994_970180393122633_4888824367882256076_n

 

W uroczystej Mszy Św. udział wzięły setki członków naszego Związku, z przewodniczącym Piotrem Dudą na czele. Przy grobie Patrona straż pełniły poczty sztandarowe z całego kraju. Mszy przewodniczył ks. bp Piotr Jarecki, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

 

– Błogosławiony ks. Jerzy przypomina, abyśmy w imię Jezusa Chrystusa nigdy nie chodzili na kompromisy, byśmy nie bali się cierpienia jako ceny za prawdę. Tak, jak on, nawet w niektórych wypadkach, byśmy chcieli i potrafili poświęcić swoje życie – mówił. – Tych, którzy zadali śmierć, którzy myśleli, że unicestwili księdza Jerzego, Biblia nazywa głupimi. Oni albo zmienili swoje poglądy albo zdani są na niebyt. Ten, którego niszczyli jest czczony, jest dla nas światłem na ziemskich drogach. Księdzu Jerzemu dziękujemy za to, że łaska którą otrzymał zaowocowała. I to w bardzo trudnych warunkach życia okazał się wiernym Jezusowi Chrystusowi.

Zdjęcia: Zbigniew Żułowski, MOZ NSZZ „Solidarność” Z.Ch. Police